Pieluchomajtki wygodny zamiennik pieluchy

Od pierwszych dni po narodzinach dziecka rodzice używają pieluch, aby ich pociecha mogła komfortowo się czuć. Zazwyczaj okres noszenia przez malucha pieluch trwa do trzeciego roku życia. Warto pamiętać, że na rynku dostępne są wygodne pieluchomajtki, które są dobrze chłonne oraz wygodnie się je nosi podczas zabawy lub wycieczek do parku. Dzięki takiemu rozwiązaniu rodzice będą mieć pewność, że ich pociecha nie zasika spodni. To nowoczesne rozwiązanie gwarantuje długie godziny zabawy bez obaw o komfort naszego dziecka.

Czym są pieluchomajtki? 

Pieluchomajtki to rozwiązanie, które w idealny sposób zastępuje zwykłą pieluchę. Bardzo dobrze wchłaniają wilgoć oraz zapobiegają wydostaniu się nieczystości na zewnątrz. Ciekawostką jest, że pieluchomajtki są łatwe w zakładaniu, ponieważ wciąga się je na ciało, jak zwykłą bieliznę natomiast przy zdejmowaniu wystarczy oderwać boczne paski. 

Rozwiązanie to idealnie sprawdzi się u dzieci, które reagują nerwowo podczas przewijania. Pieluchomajtki znajdą również swoje zastosowanie u dzieci, które zaczynają naukę korzystania z nocnika. Dzięki łatwemu zdejmowaniu i wkładaniu spowrotem pociechy będą mogły szybciej nauczyć się samodzielnej toalety.

Pieluchomajtki czy pieluchy ?

Oba rozwiązania różnią się od siebie metodą zakładania oraz wygodą noszenia. Pieluchy dedykowane są niemowlakom, natomiast pieluchomajtki przeznaczone są dla starszych dzieci i tylko od rodzica zależy, co wybierze. Warto zaznaczyć, że pieluchomajtki pomogą dziecku w nauce samodzielności oraz dbania o siebie. Kupując pieluchomajtki lub pieluchy, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, chłonność materiału oraz wytrzymałość. 

Jeżeli nasze dziecko jest pełne energii i chęci do poznawania świata poprzez zabawę, możemy mu założyć pieluchomajtki, ponieważ nie będą spadać, a pociecha będzie mogła się bezpiecznie bawić. Przy dzieciach młodszych, które leżą możemy zastosować pieluchy, a następnie zmienić na pieluchomajtki, kiedy dziecko podrośnie. Warto zauważyć, że na rynku dostępne są modele jednorazowe, a także wielokrotnego użytku przeznaczone do prania.